RSS
środa, 27 stycznia 2010
Versace - moda, kosmetyki, styl życia...

Logo Versace

 

(Klient -czyli Ty) - Tak na początek to poproszę trochę wiedzy ogólnej.

(Ekspedientka) - Trochę, to znaczy ilę? Całą czy pół ukroić ?

(Klient - czyli Ty) - nieee.... ćwiartulkę wezmę Pani szanowna, na pół czasu nie mam a co dopiero na całą!

(Ekspedientka) - Klient nasz sam !!! Szanowny Pan raczy usiąść wygodnie, zaczyna się projekcja.....trrrrrrr.............

3...

2...

1...

Start filmu

Gianni Versace SpA (SpA to coś jak nasza Spółka z O.O. - nie mylić ze SPA ;-), określana zazwyczaj jako Versace, jest to włoska firma założona w 1978 roku przez Gianni Versace.


Pierwszy butik Versace został otwarty w Mediolanie (choć sam Versace pochodził z regionu Calabria) na ulicy della Spiga  w 1978 roku.  Co jest zadziwiające jego popularność była natychmiastowa! Dzisiaj po ponad 30 latach, Versace jest jednym z największych na świecie domów mody. Dziś Versace zajmuje się marketingiem i dystrybucją odzieży luksusowej, zapachów, akcesoriów do makijażu i wyposażenia wnętrz dla różnych marek Versace Group.

Firma zatrudnia grupę uzdolnionych projektantów i stylistów, którzy pracują w zespołach. Każdy zespół jest za linię, styl lub markę. Zespoły te działają pod ścisłym nadzorem i kierownictwem Donatelli Versace.

Sam Gianni Versace został zabity przez Andrew Cunanana 15 lipca 1997. Jego siostra Donatella Versace, dawniej wiceprezes, po śmierci brata zostaje dyrektorem kreatywnym firmy a jego starszy brat Santo Versace, zostaje prezesem. Córka Donatelli,  Allegra Versace jest również właścicielem 50 procent w firmie,  tak jak życzył sobie w testamencie jej ojciec . Allegra ma także ostatnie słowo w sprzedaży firmy oraz decydujący głos jeżeli chodzi o wygląd kolekcji odzieży.

Taaak mrocznie jakoś się zrobiło... niby tacy bogaci, a pewnie jedne drugiemu chce do gardła skoczyć za 3% udziału w firmie. Ciekawe kto pozbył się tatuśka... aha nie wiem czy widzieliście zdjęcie Donatelli.... hmmm polecam - tak na przestrogę, jakby ktoś nagle zrobił się obrzydliwie bogaty i chciał wydać trochę kasy na plastyków (nie artystów).


Ok na dziś już koniec w następnym odcinku dzieciaczki przypierdolę ostro z gwinciora o:

- modzie

- kosmetykach Versace

- stylu życia, czyli jak się bawią Ci którzy mogą pozwolić sobie na prawdziwą zabawę!

Tymczasem,

Darz Bór !

p.s. ja nie wiem czy z tą ćwiartką to też nie przesadziłem.


 

 


22:44, redrrum
Link Dodaj komentarz »